Apie mokymų programą
Psichologinis saugumas socialiniame darbe / SD20220289
Programos trukmė: 8 akad. val. (4 teorinės, 4 praktinės)
Mokymo būdas: Kontaktinis/nuotolinis
Psichologinis darbuotojų saugumas yra esminis elementas, turintis didžiausią įtaką įstaigos efektyvumui. Kiekvienoje įmonėje, įstaigoje, organizacijoje privalu palaikyti produktyvius socialinius ir darbinius santykius. ). Siekiant gerinti socialinių darbuotojų psichologinę gerovę bei darbo efektyvumą, būtina geriau suprasti asmens patiriamus psichologinius sunkumus. Vienas iš daugiausiai tyrinėtų psichologinių sunkumų socialiniame darbe – profesinis perdegimas
Programa siekiama gerinti žmogiškuosius santykius tarp socialinių darbuotojų bei jų klientų. Programoje bus pristatytas novatorišką problemų ir konfliktinių situacijų sprendimo įrankis – psichologinis aikido ir dalyviai išmokyti praktiškai taikyti jį darbe. Darbuotojų gebėjimas praktiškai taikyti pagalbos sau būdus, psichologinį aikido sprendžiant problemas ir konfliktus pagerins psichologinį saugumą ir atmosferą įstaigoje, o tai įtakos geresnius darbo rezultatus.
Išklausęs mokymus pagal Programą asmuo žinos, profesinio perdegimo reikšmę, priežastis, eigą, galimas pasekmes fizinei bei psichikos sveikatai. Taip pat žinos profesinio perdegimo simptomus, raišką asmens elgesyje, žinos, kokius būdus (metodus) galima taikyti susiduriant su profesiniu perdegimu bei kokios yra prevencijos galimybės siekiant išvengti profesinio perdegimo. Žinos streso įveikimo strategijas ir pagalbos sau būdus, kas yra ribos, mokės nu(si)statyti ribų kriterijus, išmoks praktikuoti ir taikyti psichologinio aikido metodą savo darbe.