Facebook Pixel Image

Paskaita apie paauglystės kryžkeles

Socialiniuose tinkluose kartas nuo karto platinami video, kuriuose mokiniai plūsta savo mokytoją, imituoja agresyvius veiksmus mokytojos atžvilgiu, kai tarpu kiti vaikai juokiasi ir netgi nufilmuoja situaciją.
 
Apie analogiškas situacijas dėl problemų su paaugliais girdime ir iš jų tėvų, globėjų ir artimųjų. Kai artimieji nežino, kas darosi su jų paaugliais, nebeatpažįsta jų elgesio, nežino, kaip elgtis ir, kur kreiptis ir kaip jiems padėti.
 
Nedrausminti ir nereaguoti negalima. Bet kartais taip elgiamės gal iš baimės, gal iš įpratimo, o gal iš nevilties. O gal būt dėl to, kad nežinome, kaip reikėtų ir kaip galima elgtis tokiose situacijose.
Reaguodami į šiandienines aktualijas, VšĮ Žmogiškųjų išteklių stebėsenos ir plėtros biuras kartu su partneriais Edukaciniai Projektai organizuoja paskaitą, apie paauglystės krizes, su kuriomis susiduria:
– pedagogai;
– šeimos auginančios paauglius;
– bendruomenė, kurioje paaugliai gyvena ir
– patys paaugliai.
 
Paskaitos tikslas suvienyti šias grupes patariant, kaip reikėtų elgtis vienoje ar kitoje situacijoje.
 
Paskaitos temos:
1. Kaip atpažinti ar paauglys turi priklausomybę – kaip pripažinti ir padėti?
2. Paauglio pyktis, agresija ir patyčios – kas sieja ir, kas po tuo slapiasi?
3. Įrankiai, metodai ir algoritmai, padedantys įveikti iššūkius paauglio kryžkelėje.
4. Koks sprendimas yra „teisingas”?
 
Mes suinteresuoti, kad nesijaustumėte vieni, kad turėtumėte palaikymą ir jaustumėtės saugiai ir užtikrintai.
Paskaitą ves mūsų specialistė lekt. Sandra Jakė. Sandra turi 17 metų darbo policijoje patirtį su paauglių krizėmis, jų sprendimu bei prevencinėmis priemonėmis. Pasak Sandros svarbiausia, nelikti vienam ir nebijoti ieškoti pagalbos „iš šalies“.
 
Dažnai problemos išsprendžiamos vos pradėjus jas spręsti.
 
Atminkite, sprendimus galima rasti visuomet ir tik nuo mūsų pačių priklauso ar susidursime su pasekmėmis ar veiksime, kad jų išvengti. Mūsų sprendimai šiandien gali nulemti, kokia visuomenė užaugs, nuo mūsų pačių priklauso kokia bus ateities visuomenė.
 
Kviečiame registruotis: https://forms.gle/6US8KgQqzC3D85SNA