Facebook Pixel Image

EduMap projekto partnerių susitikimas Liublijanoje

Jaunimo piktnaudžiavimas psichoaktyviomis medžiagomis – viena iš aktualiausių šių laikų problemų, kurias siekia spręsti įvairios organizacijos.

Rugsėjo 21-22 dienomis po beveik dviejų metų bendro darbo projekte #EduMap, pirmą kartą susitikome su partneriais Liublianoje. Susitikime aptariame projekto metu jau sukurtus bei dar kuriamus produktus bei tolimesnes projekto viešinimo veiklas.

Šio projekto metu pagrindinį dėmesį skiriame suaugusiųjų švietimui. Projektu siekiama įgalinti mokytojus efektyviau kovoti su jaunimo piktnaudžiavimu psichoaktyviomis medžiagomis.

Pristatome jau parengtas novatoriškas prevencines metodines priemones:

1. Piktnaudžiavimo psichoaktyviomis medžiagomis informacinis vadovas su įtraukiančiais mokomaisiais šaltiniais mokytojams, apimantis daugybę temų nuo piktnaudžiavimo ir priklausomybės suvokimo iki teisinių piktnaudžiavimo psichoaktyviomis medžiagomis aspektų supratimo.

2. Mokomieji pagalbiniai vaizdo įrašai. Šiuose vaizdo įrašuose pateikiamos praktinės gairės mokytojams, kaip spręsti piktnaudžiavimo psichoaktyviomis medžiagomis problemas mokyklose. Juose pristatomos tikros istorijos ir veiksmingos mokymo priemonės, užtikrinančios, kad pedagogai būtų gerai pasirengę bendrauti su savo mokiniais bei jų tėvais šia jautria tema.

Paskutiniai rezultatai, kurie jau greit bus išleisti:

3. Du simptomų atpažinimo vadovai – „Psichologinių piktnaudžiavimo žalingomis medžiagomis simptomų apibūdinimo vadovas“ ir „Vadovas socialiniams piktnaudžiavimo žalingomis medžiagomis simptomams apibrėžti“. Metodiniai leidiniai skirti padėti mokytojams atpažinti psichologinius ir socialinius mokinių piktnaudžiavimo psichoaktyviomis medžiagomis simptomus. Šie ištekliai suteiks pedagogams praktinių žinių, kad prireikus galėtų įsikišti ir suteikti tinkamą pagalbą.

4. Internetinis prevencinių priemonių rinkinys mokytojams. Šiame priemonių rinkinyje mokytojai ras patrauklias skaitmenines priemones, tokias kaip prevencinių pamokų planai 1-12 klasių mokinių prevencinėms veikloms organizuoti, informacinę medžiagą tėvų švietimui ir kitą prevencinę medžiagą.

#EduMap projektas yra daugiau nei paprastas mokomosios medžiagos rinkinys. Projektas įkūnijantis holistinį požiūrį į kovą su jaunimo piktnaudžiavimu kvaišalais. Didindami mokytojų sąmoningumą, aprūpindami juos praktinėmis metodinėmis priemonėmis ir skatindami tarptautinį bendradarbiavimą, siekiame apčiuopiamų pokyčių jaunų žmonių, jų šeimų ir bendruomenių gyvenime.

Mūsų tarptautinė komanda įsitikinusi, kad projektas #EduMap bus puikus pavyzdys, kad švietimas gali būti galinga priemonė sprendžiant visuomenės iššūkius. Suteikus pedagogams žinių ir išteklių, skirtų kovai su jaunimo piktnaudžiavimu kvaišalais, bus žengtas svarbus žingsnis saugesnės ir sveikesnės Europos jaunimo ateities link. Tikima, kad šis projektas taps įkvėpimu visiems, pasiryžusiems skatinti geresnes mokymosi galimybes ir gerinti švietimo kokybę visoje Europoje.

Kartu galime kurti šviesesnę mūsų jaunimo ateitį, be piktnaudžiavimo psichoaktyviomis medžiagomis šešėlių.

Daugiau apie projektą #EduMap galite sužinoti svetainėje https://edu-map.eu

Projekto partneriai:

Austrian Association of Inclusive Society – AustrijaAPEC Egitim Danismanlik Ltd– Turkija
STANDO Ltd – Kipras
Kestävän Kehityksen Instituutti ry – Suomija
UNIVERZITETNI REHABILITACIJSKI INSTITUT REPUBLIKE SLOVENIJE-SOCA – Slovėnija
MITROPOLITIKO COLLEGE ANOYMI EKPAIDEYTIKI ETAIRIA – Graikija
Kelme “Krazantes” Progymnasium – Lietuva