Facebook Pixel Image
Minėdami Tarptautinę jogos dieną Šiauliuose, su bendruomene kalbėjome apie psichikos sveikatos sunkumų patirtis, nes:
✔️ pernelyg dažnai atmetama psichikos sveikatos problemų tema, manant, kad jų kyla tik kitiems žmonėms.
✔️ psichikos sveikatos sunkumą ar sutrikimą gali patirti bet kuris iš mūsų – jūs, jūsų šeimos narys, draugas, bendradarbis, kaimynas.
✔️ gali būti, kad kuris nors iš jūsų pažįstamų ar net artimų žmonių patiria psichikos sveikatos sunkumų ar sutrikimų, tik nežino, kaip jums apie tai pasakyti.
✔️ patiriant psichikos sveikatos sunkumą ar sutrikimą, labiau nei bet kada, reikia draugų ir šeimos narių paramos.
 
#ŽvelkGiliau Psichikos sveikatos ambasadorius Egidijus pasakojo, kaip nuo vaikystės girdėtas žodis “debilas” iki šiol neišsitrina jam iš atminties, o dabar, jau suaugusiam ir sėkmingai sprendžiančiam savo psichikos sveikatos iššūkius, pasiryžimas apie tai atvirai kalbėtis yra daug stipresnis už baimę būti nesuprastam. “Man reikėjo prieiti ribą, kad pagalbos kreipčiausi į psichiatrą, nes iki tol aš sau sakiau “aš ne psichas”. Egidijus pasakoja, kad dėl savo psichikos sveikatos sunkumų vis dar išgirsta žeidžiančių žodžių net iš artimos aplinkos žmonių ir ragino renginio dalyvius žiūrėti ir kalbėtis su psichikos sveikatos iššūkių turinčiu žmogumi taip pat, kaip jie tai darytų su kitais. Itin jautriai istorijos klausę renginio dalyviai sureagavo į paskutinę jo frazę: “Mes, vyrai, esam “kieti”, bet irgi palūžtam.”

Kita savo istorija pasidalinusi #ŽvelkGiliau ambasadorė Miglė apie savo nerimo sutrikimą ir panikos atakas ilgai niekam nesakė, bijodama tapti našta savo artimiesiems. Turėdama daug žinių, nes pagal išsilavinimą yra psichologė, ji manė kad jai tokių sunkumų apskritai pavyks išvengti, deja, nė vienas nėra nuo to apsaugotas. “Su neigiama visuomenės reakcija aš nesusidūriau, – pasakoja ji, – bet ilgai turėjau neigiamą vidinę nuostatą ir baimę kreiptis pagalbos, tačiau dabar, sėkmingai įveikusi savo sutrikimą, džiaugiuosi dalindamasi savo patirtimi, nes tikiu, kad galėsiu padėti įveikti vidinę stigmą kitiems žmonėms.”

 Nuoširdžiai dėkojame ambasadoriams už jautrų pasidalinimą, o dalyviams – už asmeninius pokalbius apie tai, kas svarbu visiems!