Facebook Pixel Image
Šiaulių mieste suburta Psichikos sveikatos ambasadorių komanda – augančio žmonių judėjimo Lietuvoje, Psichikos sveikatos ambasadorių iniciatyvos „Žvelk giliau“ dalis. Šie žmonės, dalindamiesi savo išgyventa patirtimi, siekia keisti neigiamas visuomenės nuostatas į psichikos sveikatos problemas ir pagalbą.
Dėl kitų žmonių požiūrio psichikos sveikatos sunkumų ar sutrikimų patiriantys asmenys nesulaukia pagalbos ir paramos, kurios jiems reikia.
Per daug psichikos sveikatos sunkumų ar sutrikimų patiriančių žmonių jaučiasi izoliuoti, beverčiai ir gėdijasi būti tarp kitų.
Psichikos sveikatos ambasadorių tikslas – pasiekti, kad nė vienas psichikos sveikatos sunkumų ar sutrikimų patiriantis žmogus nebijotų kreiptis pagalbos ir turėtų vienodas galimybes visose gyvenimo srityse.
Savanorių komandą subūrusi ir apmokiusi Psichikos sveikatos ambasadorių koordinatorė Šiauliuose Asta Ivoškienė įsitikinusi, kad visuomenė gali būti atviresnė nei anksčiau ir ryžtis kalbėti apie psichikos sveikatos sunkumus bei jų sprendimą. 
„Norime, kad požiūris į psichikos sveikatos problemas kistų, ji taptų tokia pat svarbi kaip ir fizinė sveikata, teikiant skirtingas paslaugas, o bendruomenių gyvenime būtų elgiamasi atsakingai ir jautriai visų žmonių atžvilgiu“, – sako ji.