Facebook Pixel Image
Pasak Sveikatos apsaugos ministerijos, pusė Lietuvos gyventojų turi teigiamas nuostatas į psichikos sveikatos sutrikimų turinčius asmenis, 3 iš 4 – pozityviai vertina kreipimąsi pagalbos patiems susidūrus su psichikos sveikatos sunkumais.
Psichikos sveikata – tai:
-gebėjimas būti savimi tarp kitų;
emocinė ir dvasinė būsena, kuri leidžia žmogui džiaugtis gyvenimo pilnatve ir išgyventi skausmą bei liūdesį;
-gebėjimas išreikšti save tokiais būdais, kurie teikia malonumą pačiam individui ir aplinkiniams;
-gebėjimas pačiam daryti sprendimus ir už juos atsakyti;
~Gera psichikos sveikata yra labai svarbi bendrai žmogaus gerovei ir gyvenimo kokybei. Svarbu nepamiršti, kad psichikos sveikatos patirtys kiekvienam žmogui yra unikalios ir kad kreipimasis pagalbos į psichikos sveikatos specialistą gali būti naudingas siekiant suvaldyti simptomus ir pagerinti bendrą savijautą.
~Kviečiame turinčius psichikos sveikatos sunkumų / sutrikimų patirties ar su jais susiduriančius savo artimoje aplinkoje žmones savanoriauti, tapti Psichikos sveikatos ambasadoriais.
~Ambasadoriai per renginius, susitikimus, diskusijas bendruomenėse, pokalbius žiniasklaidos kanaluose dalinsis savo išgyventa patirtimi, siekdami normalizuoti su psichikos sveikata susijusias problemas bei mažinti neigiamas nuostatas (stigmą) visuomenėje.
~Jei nori ir gali prisijungti prie Ambasadorių Šiauliuose, susisiek su koordinatore Asta Ivoškiene asta.ivoskiene@sveikatos-biuras.lt arba tel. 867685076.