Facebook Pixel Image

TABER projekto susitikimas Šiauliuose

Antrojo susitikimo metu TABER projekto partneriai išmėgino dar du efektyvius įrankius aleksitimijos įveikai 

Aleksitimija yra psichologinis sutrikimas, kuris apibūdina asmenį, kuris negali išreikšti savo emocijų, atpažinti jų arba suprasti savo jausmų reikšmės. Žmonėms, kuriems būdinga aleksitimija dažnai trūksta empatijos, jie sunkiai suvokia kitų žmonių emocijas ir reaguoja į jas ir dažnai tai turi neigiamų padarinių tarpasmeniniams santykiams. Aleksitimijos simptomai apima fizinę įtampą, sunkumus kalbėti apie savo emocijas ir sunkumus juos atpažinti arba aprašyti, o kartais net ir savęs žalojimą.

Su jaunimu dirbantys asmenys, pedagogai ir pirminės sveikatos priežiūros specialistai atlieka svarbų vaidmenį anksti nustatant ir laiku įsikišant stabdant sąmoningą paauglių savęs žalojimą.

Patyrę mokymų instruktoriai iš Duemilauno Agenzia Sociale (Italija), Europe Youth Health And Development Association (Turkija), SENTPRIMA (Slovėnija), Bucovina Institute (Rumunija), IRIS (Lenkija) kovo 14-16 dienomis Šiauliuose (Lietuva) svečiavosi Žmogiškųjų išteklių stebėsenos ir plėtros biure, kad išbandytų ir pritaikytų dar du metodus jaunimui, kenčiančiam nuo aleksitimijos ir žalojantiems save.

Užsiėmimai “Kelionė į NEAPOLĮ ir “Man nerūpi futbolas” ir nuo “Bar Sport” iki “Pourquois Pas” buvo sukurta ir su projekto partnerių ekspertais išbandyta 2022 m. lapkričio 25-26 d. Trieste, Italijoje. Užsiėmimo fasilitatoriai – Igor Peres ir Alessandro Franco. 

Tarptautinio susitikimo Šiauliuose metu, partneriai išbandė dar du metodus “Rimtieji lego žaidimai” ir “Naratyvinis metodas gyvenimo komanda”, taip pat susipažino su komandos formavimo žaidimais, pasitelkiant laikraščių teatro metodus.

Po serijos seminarų bus sukurtas gerųjų praktikų vadovas, prieinamas jaunimo darbuotojams, mokytojams, treneriams ir kitiems žmonėms anglų, lietuvių, italų, slovėnų, rumunų ir turkų kalbomis, kur visi besidomintys galės rasti instrukcijas, kaip šiuos metodus taikyti savo darbe. 

Daugiau informacijos apie projektą: www.taber-project.eu

0 Comments