Facebook Pixel Image

Jau galima pamatyti OPEN jaunimo “Žalią stogą”

Į iniciatyvos “Žalias stogas” pristatymą susirinko būrys jaunimo, kurie išgirdo istoriją, kaip septyni jauni šiauliečiai savo žaliąją idėją pavertė realybe netgi snieguotą žiemą. 

KAIP VISKAS VYKO?  

Atviros jaunimo erdvės OPEN komanda nuo rugpjūčio mėnesio dalyvauja projekte REBUILD ir pluša prie tvaraus gyvenimo būdo idėjos įgyvendinimo. OPEN draugams – Šiaulių atviram jaunimo centrui – jie padovanojo žaliąjį laisvalaikio kampelį, kuris skatina gyventi tausojant aplinką, nes:

 • ten įrengti lauko baldai jaunimo rankomis pagaminti iš panaudotų ir atlikusių medinių palečių;
 • dalis augalų pirkti iš prekybos centrų labai pigiai ir gana prastos būklės, tačiau atgaivinti;
 • medinis domino žaidimas žaliai erdvei sukurtas savanorio iš prastesnės būklės palečių;
 • gausus augalų kiekis leidžia pasijusti arčiau gamtos, mažina stresą bei įkvepia kurti daugiau augalais užpildytų erdvių mieste, taip pat prisidėti prie šiltnamio efekto problemos įsisąmoninimo, atsakingo vartojimo, augalų reikšmės planetai;   
 • jaunimo centro lankytojai skatinami ir toliau nešti augalus, pildyti žaliąją erdvę;
 • apie tvarumo įdėją ir šią iniciatyvą nuolat skelbia socialiniuose tinkluose!     

RYŽTAS NUO PRADŽIOS IKI PABAIGOS

Visą darbą atliko OPEN jaunimas – nuo idėjos sukūrimo iki baldų pagaminimo bei žalio stogo modelio įrengimo. Jaunuoliai rengė planus, mezgė ryšius, ieškojo statybinių medžiagų, augalų bei stogo, ant kurio galėtų įrengti žalią kampelį laisvalaikui. 

Viena iš REBUILD projekto idėjų – poveikis “iš apačios į viršų”, kad jaunimas darytų įtaką miesto valdžios ar verslo atstovams. Pastarąjį pusmetį jaunimas daug skambino, parašė krūvą laiškų, beldėsi į įvairias duris, sėdėjo prie pasitarimų stalų ir daug kartų pasakojo apie savo idėją. Teko ne kartą nusivilti, tačiau šiandien jie turi, kam padėkoti: 

 • VšĮ Žmogiškųjų išteklių stebėsenos ir plėtros biurui už tai, kad pakvietė dalyvauti projekte, nuolat koordinavo ir padėjo;
 • UAB “Mano būstas Šiauliai” už paletes ir malonų bendradarbiavimą;
 • UAB “GBF sofa” už paletes ir medžiagas suoliukui.
 • Šiaulių atviram jaunimui centrui, kad priėmė mus ant savo stogo modelio demonstracijai (lauksime, kol stogas bus renovuotas, kad žalioji erdvė priimtų lankytojus) ir už suteiktas patalpas pristatymo renginiui;
 • Lietuvos moksleivių sąjungos Šiaulių skyriui už prisistatymą ir surengtus žaidimus renginio metu;
 • visiems, kas atnešė augalų, išreiškė nuomonę apklausoje, padėjo nešioti sunkias statybines medžiagas ir vazonus, dalyvavo atidarymo renginyje.

KAS YRA REBUILD?        

REBUILD projektą įgyvendina asociacija “Aktyvus jaunimas”. Šiame projekte VšĮ “Žmogiškųjų išteklių stebėsenos ir plėtros biuras” įsitraukė kaip partneris.

REBUILD  yra “Erasmus” projektas, finansuojamas EACEA (3 pagrindinis veiksmas – “Europos jaunimas kartu”), kuriuo siekiama skatinti jaunimo pilietinį dalyvavimą po COVID19 pandemijos, sukuriant tinklų kūrimo, mobilizacijos, gebėjimų stiprinimo ir pritaikytų projektų rengimo mokymo galimybes.

OPEN Komanda dalyvauja konkurse Lietuvoje su kitomis jaunimo komandomis. Ir jei šio projekto idėja “Žalias stogas” nugalės, visi 7 jaunuoliai keliaus su “Aktyvus jaunimas” į Tarptautinį jaunimo aukščiausiojo lygio susitikimą Briuselyje.

0 Comments