Facebook Pixel Image

Žiemos stovykla mažiau galimybių turinčiam jaunimui

Paprasta būti su jaunais žmonėmis, kurie visko labai nori – ateiti, išgerti kavos, suvalgyti gardžių barščių restorane, sportuoti, piešti, kalbėtis. Šiek tiek daugiau kantrybės ir budrumo reikia su tais, kurie atkeliauja ne savo noru, o nukreipti laisvę apribojančios įstaigos. 

OPEN atvirame jaunimo karjeros konsultavimo centre įvyko žieminė lyderystės stovykla nusikalsti linkusiems jaunuoliams. 

Bendravimo įgūdžius lavinome bendraudami rate ir žaisdami žaidimus, kurie leidžia atsiskleisti, drąsiau reikšti mintis, labiau pasitikėti savimi ir aplinkiniais. 

Keliavome į korėjiečių kovos meno Taekwondo treniruotę, kur galėjome stebėti pasaulinio lygio pergales skinančius sportininkus ir sportininkes bei išmėginti kai kuriuos triukus. Už tai dėkojame Šiaulių sporto gimnazijos treneriui Romualdui Montvidui bei jo asistentams Rimui Montvidui bei Dariui Jocui. 

Pritaikėme forumo teatro metodą, kuris padeda mokytis, analizuoti savo elgesį bei diskutuoti apie opias socialines problemas. Jaunimas išties drąsiai kalbėjo apie savo asmeninę situaciją, bendravimą su įvairiomis institucijomis, užimtumą, alkoholio ir narkotinių medžiagų vartojimą.

Taip pat pasitelkėme profesionalią meno terapiją, kurią vedė terapeutė Eglė Naimavičienė. Vaikinai šiek tiek nusivylė išgirdę, jog reikės piešti, tačiau jų požiūris staiga pasikeitė, kai gavo pirmąją instrukciją – pasiimti pačią bjauriausią spalvą ir piešti nesąmones. Viskas baigėsi piešinių analize, pokalbiu apie savęs ir kitų matymą.  

0 Comments