Facebook Pixel Image

Gyvoji biblioteka ir motyvacinis interviu griauna stereotipus

Kai kurie mokymai būna kaip geras filmas – negali nustoti apie juos galvoti ir būtinai papasakoji draugams kokią nors neįtikėtiną ištrauką. 
 
Būtent tokie mokymai “Motyvacinio interviu taikymas į savanoriškas veiklas įtraukiant pažeidžiamus žmones” vyko Šiaulių atvirame jaunimo centre, o juos vedė VšĮ Nacionalinio socialinės integracijos instituto lektorė Inga Rancova.
 
Abejingų nepaliko tai, kad institutas atsivežė “gyvąją biblioteką” – grupę savanorių, prie kurių priėjus galėjai užduoti rūpimus klausimus. 
 
Dar įdomiau tai, kad atvyko būtent tie žmonės, kurie mūsų visuomenėje dažniausiai susiduria su stereotipais: pabėgėlis iš Šri Lankos, lezbietė, migrantas iš Rusijos, migrantas gėjus, tarmiškai kalbantis žmogus.
Ir tai nebuvo vaidyba.
 
Motyvacinį interviu pritaikėme čia ir dabar. Pokalbiai įsirėžė ilgam.
 
Pavyzdžiui, pabėgėlis Daršan iš Šri Lankos. Prarado beveik visą šeimą ir kaip etninių konfliktų auka vienui vienas palikęs savo šalį atsidūrė Pabradės pabėgėlių centre. “Yra kaip yra”, – tokia paprasta filosofija padėjo prisitaikyti sunkiausiomis akimirkomis. Neleidžia naudotis telefonais – Daršan mėgaujasi knygų skaitymu. Negali keliauti už Europos ribų – jis džiaugiasi sėsliu gyvenimu, juk nuo mažens su šeima nuolat teko bėgti dėl persekiojimų. Pabradėje susidūrė su rasizmu – tad ėmė šviesti vietinius apie savo kultūrą ir pakvietė žaisti kartu tenisą. 
 
Tas pats ir su kitomis “gyvomis knygomis” – motyvacinis interviu išties leidžia “skaityti” žmones. Dėkojame už neeilines patirtis mokymų metu!

0 Comments