Facebook Pixel Image

Norvegijoje mokomės Engiamųjų teatro metodo

Lapkričio 10-18 dienomis VšĮ Žmogiškųjų išteklių stenbėsenos ir plėtros biuras darbuotojai svečiuojasi Norvegijoje, Balestrand miestelyje, organizacijoje “Creative Connections”, kur mokosi Engiamųjų teatro metodo. 
 
Mokymų organizatoriai siekia perduoti žinias jaunimo ir su jaunimu dirbančioms organizacijoms, kad šios galėtų naudotis Engamiųjų teatro metodu ir taip skatinti lygybę, pagarbą žmonių teisėms, socialinį teisingumą, piliečių aktyvumą.
 
KAS YRA ENGIAMŲJŲ TEATRAS?
 
Tai yra kolektyvinis realybės repetavimas. Pagrindinė šios metodologijos idėja yra sukurti žmonėms erdvę patirti, kaip sprendimo, požiūrio, elgesio ar minties krypties pasikeitimas gali padaryti didžiulę įtaką žmogaus gyvenimui ir jo aplinkai.
 
Engiamųjų teatro metodai puikiai pritaikomi skirtingoms engimą patiriančioms grupėms. Galima apimti tokias socialines problemas kaip žmonių teisių pažeidimai, diskriminacija, smurtas lyties pagrindu, seksizmas, atskirtis, marginalizacija, patyčios, mobingas, mikroagresija. Naudojantis interaktyviu ir mąstymą provokuojančiu priėjimu, sudaroma erdvė žmonėms reflektuoti, identifikuoti problemų sprendimus, kurie padėtų sustiprėti bei keisti savo gyvenimą.

0 Comments