Facebook Pixel Image

Praktikantės Viktorijos istorija – kaip ji atsidūrė pas mus?

Mano vardas Viktorija. Esu Vytauto Didžiojo universiteto trečiakursė studentė. Mokausi lietuvių filologijos ir leidybos programoje. Šiuo metu atlieku praktiką VšĮ ŽISPB. Taigi, kaip pamilau lietuvių kalbą ir nuo ko gi viskas prasidėjo?

Mokykloje lietuvių kalbos pamokos sekėsi visai neblogai nei dievinau jų, nei nekenčiau. Bet gimnazijoje kažkas pasikeitė. Kaip aš vadinu, įvyko “Didysis sprogimas”. Mokytojos perskaičiusios mano rašinius vadindavo mane “perliuku” joms taip patikdavo. O aš visad manydavau, kad žodžius pilstau “iš tuščio į kiaurą”.

Ir iš tiesų, manau, kad mano meilė kalbai gimė tikrai ne iš mokytojų liaupsių. O iš meilės kūrybai! Taip, taip… Turbūt šią istoriją ir reikėjo pradėti nuo kūrybos, nuo mano sielos namų. Pradėjau kurti dar būdama 16-kos, po keletos nelengvų išgyvenimų. Tuo metu kūryba buvo mano pabėgimas nuo tikrovės. Pasitelkusi žodžius užkoduodavau savo istoriją. 

O kodėl būtent lietuvių filologijos ir leidybos studijos? Nė pati nežinau. Likimas sudėliojo viską į savo vietas. Kaip ir daugelis abiturientų, nežinojau nei ką, nei kur studijuoti. Todėl nusprendžiau sulaukti brandos egzaminų rezultatų ir pagal juos ieškoti studijų. O rezultatai lėmė tai, kad lietuvių kalbos egzaminą išlaikiau geriausiai. Studijų ieškojau kuo arčiau namų (Šiauliuose) ir kuo įvairesnių, kur bent šiek tiek domino karjeros galimybės.

Ir čia pasirodo didysis likimo pokštas – nieko nesitikėdama tarp pasirinkimų studijoms įterpiau VDU lietuvių filologiją ir leidybą. Ir va – jau trečius metus studijuoju būtent tai. Ir tikrai nesigailiu!

Teorinių žinių nepakanka. Todėl praktiką atlieku VšĮ ŽISPB. Norėjau pamatyti, kokių galimybių ir karjeros krypčių yra mylimajame mieste. Įdomių pasirinkimų tikrai nedaug. Didžioji dalis – darbas bibliotekose, kuris, mano nuomone, ganėtinai nuobodokas. Todėl džiaugiuosi, jog pavyko rasti būtent VšĮ ŽISPB organizaciją, kurioje vykdomi įdomūs projektai, yra kalbama apie visuomenei aktualias temas ar problemas, siekiama pokyčių: pagerinti ir palengvinti kitų gyvenimus.

Atlikdama praktiką šioje organizacijoje matau daug perspektyvų ir galimybių. Šioje praktikoje tobulėju redagavimo procese, nes įstaiga suteikia atgalinį ryšį ir turiu galimybę pasireikšti kūrybiškai. Tai mano geriausias sprendimas!

0 Comments