Facebook Pixel Image

Socialiniuose pusryčiuose – rekordinis NVO skaičius

VšĮ Žmogiškųjų išteklių stebėsenos ir plėtros biuras surengė septintuosius socialinius pusryčius. Susitikimas vyko Šiaulių miesto savivaldybėje ir buvo pats gausiausias. Svečiavosi Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos viceministras Martynas Šiurkus, Šiaulių miesto vicemeras Egidijus Elijošius, vicemerė Simona Potelienė, prisijungė daugiau kaip 30 įvairių sričių NVO atstovų.
 
“Besidalijantys laimi. Šis renginys – tarsi tiltas, kuris suteikia galimybę atrasti ir išgirsti vienas kitą,” – sakė susitikimo iniciatorė, VšĮ Žmogiškųjų išteklių stebėsenos ir plėtros biuro direktorė Asta Jaseliūnienė. Ji suteikė kiekvienam NVO atstovui žodį, kvietė diskutuoti su viceministru visais rūpimais klausimais.
 
NAUJIENOS IŠ MINISTERIJOS
 
M.Šiurkus pasidalino aktualia naujiena – socialines paslaugas teikiančioms NVO bus galima gauti kompensacijas už komunalines paslaugas už laikotarpį nuo birželio 1 iki gruodžio 31d. Tam ministerija skiria 5 mln. eurų. Šią tvarką planuojama patvirtinti jau kitą savaitę.
 
Viceministras taip pat informavo, kad Nacionalinės plėtros programose numatoma, jog iki 2030 metų iki 30 proc. visų socialinių paslaugų turėtų teikti NVO.
 
AR NVO PAKANKAMAI VERTINAMOS?
 
Vyko diskusijos apie NVO vaidmenį, lyginant su biudžetinėmis įstaigomis, apie galimybes finansiškai išsilaikyti, pritraukti darbuotojų. Taip pat kalbėjome apie savanorystę ir kokia svarbi yra NVO veikla, siekiant skatinti savanorišką darbą.
 
“Jeigu ne NVO ir savanoriai nebūtume susitvarkę su pabėgėlių iš Ukrainos banga”, – diskusijoje pabrėžė M.Šiurkus.
 
Jo nuomone, visuomenė yra stipri tiek, kiek stipri jos silpniausia grandis, o NVO čia atlieka svarbią rolę.
 
Dėkojame visiems dalyvavusiems socialiniuose pusryčiuose.

0 Comments