Facebook Pixel Image

Jaunimas kuria idėjas tvaresnei ir solidaresnei visuomenei

Sveikiname su Tarptautine jaunimo diena! 

Kad sveikinimai nebūtų tušti dalinamės istorija iš projekto “REBUILD” mokymų Kaune. Šiaulių komanda iš atviro jaunimo karjeros konsultavimo centro “OPEN” įrodė, kad jaunimas tikrai yra jėga! 

Dalyviai kūrė tvaraus gyvenimo būdo idėją Šiaulių miestui ir dėliojosi žingsnius, kaip ją įgyvendinti. Dar negalime išduoti, ką jie sugalvojo, tik sufleruosime, kad tai labai susiję su žaluma. 

Projekto autoriai asociacija “Aktyvus jaunimas” įkurdino jaunimą pačioje Kauno širdyje. Mokymai vyko didinguose piligrimų namuose “Domus Pacis”, kur gyvena ir vienuoliai. Jaunimas nakvojo svečių namuose “Villa Kaunensis”, kur pro langus matyti rotušės aikštė, o Kauno pilis, kerinti Nemuno ir Neries santaka – ranka pasiekama. 

Apie 30 jaunuolių iš Šiaulių, Vilkaviškio ir Švenčionių kūrė ne tik tvaraus gyvenimo, bet ir socialinio solidarumo projektus. Mokėsi efektyvios komunikacijos, kibernetinio saugumo, sužinojo apie tarptautines galimybes jaunimui, diskutavo apie savanorystę, patyčias, lygias teises ir kitas jaunimui aktualias temas. 

Savo idėjas dalyviai išnešė į Kauno gatves ir praeivių klausinėjo, ką jie apie tai mano. Sulaukė pritarimo!

KODĖL JAUNIMAS YRA JĖGA? Nes jauniems šauna pačios drąsiausios idėjos. Ir jie išties yra maksimalistai, svajotojai, kūrėjai, o su dizaino mąstysenos metodu, rimtu lego žaidimu ir šiek tiek koordinavimo atsiranda ir realus įgyvendinimo planas. 

0 Comments