Facebook Pixel Image

Tarnyba “Išdrįsk” padėjo sukčių apgautai moteriai

Į mūsų įkurtą tarnybą “Išdrįsk” gali kreiptis visi, kas nukentėjo nuo nusikalstamos veikos – smurto, prievartos, persekiojimo, vagysčių, diskriminacijos, šantažo, patyčių, sukčiavimo. 

Jau turime nemažą sėkmingo darbo patirtį ir norime pasidalinti viena labai paprasta istorija su jumis. 

Nors finansinė žala nebūtų buvusi labai didelė, tačiau žmogus nukentėjo ir mums tai yra svarbu.

Moteris, kuri prašė mūsų pagalbos, per internetinę antrų rankų parduotuvę užsakė basutes. Per šios platformos sistemą pervedė pinigus, tačiau basučių “pardavėja” parašė, kad norėtų gauti apmokėjimą ne per sistemą, o tiesiai į savo sąskaitą. Parduotuvės sistema automatiškai pinigus grąžino, o pirkėja pervedė pinigus už prekę tiesiai “pardavėjai”. 

Praėjo kelios dienos, o basutės dar neatkeliavo. Moteris per žinutes klausinėjo, kada atkeliaus prekė, kol galiausiai gavo atsakymą, kad persiųs pinigus atgal. Tuomet sulaukė įtartinų pasiteisinimų – ligoninėje guli, prisijungimų prie sąskaitos neturi, o galiausiai – tyla ir susirašinėjimo užblokavimas.

Tuomet ir įsikišo tarnyba “Išdrįsk”. Nuramino, parodė, kaip užpildyti pareiškimą www.epolicija.lt. Moters problema netrukus išsisprendė – tą patį vakarą sulaukė skambučio iš policijos, o po dviejų dienų pinigai jau buvo grąžinti. 

Tarnybos “Išdrįsk” konsultantė patarė parašyti į parduotuvę, kad ši paskelbtų apie nepatikimą asmenį arba pašalintų jį. Tačiau viskas painiau nei atrodo – sukčiavusi “pardavėja” nurodė ne savo sąskaitos numerį ir vardą, o kitos savo aukos, kuriai buvo skolinga už suknelę. 

Būkite atidūs – naudokitės tik oficialiomis internetinių parduotuvių sistemomis!

*****   

Tarnyba “Išdrįsk” teikia tokias paslaugas:

  • Teisinė pagalba
  • Psichologinė pagalba
  • Atstovavimas, palyda į įstaigas
  • Laikinas apgyvendinimas
  • Pagalba, sprendžiant problemas
  • Dokumentų tvarkymas

Pagalba teikiama nemokamai visoje Lietuvoje, laikantis konfidencialumo.

KONTAKTAI: isdrisk@zispb.lt +37068496357

0 Comments