Facebook Pixel Image

Konferencijoje socialiniai verslininkai dalinosi patirtimi

Gegužės 25-27 d. Šiauliuose partneriai iš įvairių Europos šalių dalinosi gerąja patirtimi apie socialinius verslininkus ir kaip yra svarbu išlaikyti žaliąjį kursą vystant verslus. Aiškėja, kad Lietuvoje vis dar nėra teisinės bazės, kuri reguliuotų šiuos dalykus. Asociacijos CEFEC nariai papasakojo, kokių sprendimų reikia pokyčiams ir kaip tai gali pagerinti ne tik šalies, bet Europos ir pasaulio gerbūvį.

Inicijuoja procesus

Praktinėje konferencijoje Šiauliuose susirinko CEFEC tinklo partneriai iš įvairių šalių: Italijos, Vokietijos, Didžiosios Britanijos, Rumunijos, Graikijos, Latvijos, Švedijos ir kitų. Tai kasmet vykstanti konferencija, kurios metu socialinių įmonių tinklo CEFEC partneriai pateikia ne tik metines ataskaitas, bet dalinasi gerąja patirtimi, keičiasi kontaktais, kuria tarpusavio ryšius ir skatina socialinio verslo plėtrą regione.

Šiemet šiai skėtinei organizacijai prezidentauja VšĮ „Žmogiškųjų išteklių stebėsenos ir plėtros biuro“ vadovė Asta Jaseliūnienė, todėl partneriai sukviesti būtent į Šiaulius. Kaip sakė Petru Vasile Gafiuc, CEFEC plėtros vadovas, Bucovina Institute vadovas (Rumunija), Lietuvoje nėra teisinės bazės, kuri reguliuotų socialinių verslininkų veiklą, tad tokios konferencijos padeda inicijuoti reikiamus procesus, kelti reikalingus klausimus.

„Panašią konferenciją turėjome Rumunijoje prieš keletą metų. Tada mūsų šalyje taip pat nebuvo teisinės bazės, bet išjudinome procesus ir pokyčiai įvyko. Nereikia išrasti dviračio, įvairiose šalyse veikia tam tikri modeliai, kuriuos galima pritaikyti Lietuvoje. Šioje konferencijoje dalyvaujantys partneriai iš įvairių šalių apie tai ir kalba, dalinasi patirtimi“, – pasakojo Petru Vasile Gafiuc.

Susidomėjimas nustebino

Kaip sakė Agnė Raubaitė, VšĮ „ŽISPB“ projektų koordinatorė, tikimasi, kad šia konferencija pavyks išjudinti procesus Šiaurės regione ir gal net visoje Lietuvoje. Į konferenciją susirinko įvairūs asmenys: verslininkai, politikai, nuomonės formuotojai, įvairių sričių atstovai. Susidomėjimo sulaukta didžiulio ir plataus. Dalyviai dalinosi idėjomis, kaip skatinti pažeidžiamų visuomenės grupių užimtumą, grįžimą į darbo rinką. Taip pat pristatytas į įdarbinimą orientuotos socialinės įmonės (WISE) modelis, akcentuotos jaunimo įtraukties į darbo rinką stiprinimas. Dalyviai diskutavo apie Šiaurės ir Baltijos šalių bendradarbiavimo galimybes, tarpžemyninį bendradarbiavimą, socialinės įmonės kūrimo ypatumus, dalinosi žaliojo verslo ir multisensorinių erdvių kūrimo patirtimi.

„Tikimės, kad mūsų regiono verslininkai pasidomės apie tai, kurs socialinius verslus Šiaurės Lietuvoje ir skatins socialinę įtrauktį. Plati auditorija, kontekstai labai įvairūs. Matėm, kiek daug žmonių tuo domisi, tai aktualu kiekvienam. Tiek galvojantiems apie verslą, tiek dirbantiems su socialinėmis problemomis. Dirbantiems su pažeidžiamomis grupėmis. Taip pat politikos formuotojams, įtakos regione darytojams. Tikimės, kad mūsų partnerių pasidalinta patirtis įkvėps mus čia siekti, kad kuo tvaresnis ir platesnis socialinis verslas būtų regione“, – sakė Agnė Raubaitė.

Dabarties realybė

Konferencija vainikavo visą savaitę trukusius renginius socialinio verslo tema. Kaip sako Petru Vasile Gafiuc, tvarumas ir žalioji ekonomika yra ne tik dabarties tendencijos, bet būtinybė. Ir skėtinė organizacija kaip CEFEC gali suvesti geriausias idėjas turinčius partnerius.

„Dėmesys žaliajai ekonomikai. Tai ne tik tendencijos, tai realybė. Prieš šią konferenciją, turėjome dviejų dienų stovyklą jaunuoliams. Bandome pristatyti geriausias praktikas, kaip išnaudoti tvarumą, perdirbimą, atliekų perdirbimą. Visi turi galvoti apie Europos ir mūsų planetos ateitį“, – teigė Petru Vasile Gafiuc.

Renginys iš dalies finansuojamas Renginys iš dalies finansuojamas Europos ekonominės erdvės ir Norvegijos fondų Užimtumo skatinimo fondo. Projektą „Į(si)darbinimo platformos diegimas taikant mokymosi darbo vietoje (pameistrystės) metodą“ Nr. 2017-1-058 Lietuvoje įgyvendina VšĮ ŽISPB.

https://etaplius.lt/naujiena/praktineje-konferencijoje-socialiniai-verslininkai-dalinosi-patirtimi

 

0 Comments