Aš galiu!

 

“Socialinę atskirtį patiriančių asmenų integracija į darbo rinką” projektas: Aš galiu! Nr. 08.3.1-ESFA-K-413-01-0061
Projektas finansuojamas Europos socialinio fondo ir LR biudžeto lėšomis
 
Projekto tikslas – suteikti kompleksines socialinės integracijos paslaugas, kurios sudarytų sąlygas socialinę atskirtį patiriantiems asmenims lengviau (re)integruotis į darbo rinką.
 
Paslaugos teikiamos:
- asmenims, paleistiems iš laisvės atėmimo vietų; 
- nedirbantiems ir nesimokantiems probacijos pareigūnų prižiūrimiems asmenims, kuriems paskirta laisvės atėmimo bausmė, bet jos vykdymas atidėtas; 

- buvusiems vaikų socialinės globos namų, specialiųjų internatinių mokyklų auklėtiniams (16–29 metų);
- socialinės pašalpos gavėjams;
-neįgaliesiems.
 
Projekto veiklos: 
- Motyvavimas;
- Poreikių įvertinimas;
- Socialinių ir darbinių įgūdžių ugdymas;
- Individualios ir grupinės psichologinės terapijos;
- Informavimas-konsultavimas; 
- Individualių planų, gyvenimo aprašymų, motyvacinių laiškų rengimas;
- Mokymai įvairiomis temomis; 
- Profesijos tinkamumo nustatymas;
- Profesijos įgijimas;
- Praktika realioje darbo vietoje; 
- Pagalba surandant darbo vietą, įsidarbinant ir išlaikant darbo vietą.
 
Dalyvavimas projekte NEMOKAMAS.
Projekto dalyviams kompensuojamos transporto išlaidos.
Grupinėse veiklose numatytas maitinimas.
 
Kontaktai:
VšĮ Žmogiškųjų išteklių stebėsenos ir plėtros biuras
Mob.tel. +37067246746
El.paštas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
P. Višinskio g. 34, Šiauliai
www.zispb.lt
 
 
 

Nori kažką keisti savo kasdienybėje?
 
Junkis prie superinės AŠ GALIU! komandos, kuri ne tik padeda vieni kitiems šiuo keistu ir iššūkių kupinu karantininiu laikotarpiu, bet geba planuoti netolimos ateities posūkius. 
Kovo 17 dieną, vis dar nuotoliniu būdu, turėjome susitikimą su 
Šiaulių darbo rinkos mokymo centras (DRMC) atstove Jorūne Mylyte-Savickiene, kuri AŠ GALIU! projekto bendruomenės nariams papasakojo apie įvairias studijų galimybes DRMC Šiauliuose. 
 
Siunčiam kuo šilčiausius linkėjimus Jorūnei ir planuojame kitus susitikimus. 
 
Mūsų šauni grupė išties labai domėjosi kokie šansai gauti nemokamą studijų vietą, kokios mokymosi sąlygos karantino metu ir daugybe kitų jiems aktualių klausimų. Apie tai ir dar daugiau GALI sužinoti ir tu, prisijungęs prie gausaus rato žmonių, kurie jau dabar yra AŠ GALIU! projekto dalyviai.
 
Jei jūs:
 turite negalią;
 esate socialinės pašalpos gavėjai;
 esate paleisti iš laisvės atėmimo vietų;
 esate buvę vaikų socialinės globos namų, specialiųjų internatinių mokyklų auklėtiniai (16-29 metų);
 esate nedirbantys ir nesimokantys probacijos pareigūnų prižiūrimi asmenys, kuriems paskirta laisvės atėmimo bausmė, bet jos vykdymas atidėtas,
 
Susidomėjote veiklomis? Susisiekite su mumis telefonu 8 676 88 421

Praėjusį penktadienį, 10 projekto „Aš galiu!“ dalyvių baigė 20 akademinių valandų nuotolinius skaitmeninio raštingumo mokymus, kuriuose nagrinėjo įvairias temas: saugus naršymas internete, nuotraukų apdorojimas, savęs pristatymas, ir daug kitų. 
Šiais laikais technologijos yra svarbi kasdieninio gyvenimo dalis, todėl šie mokymai buvo orientuoti į praktinius gebėjimus, o įgytas žinias dalyviai jau gali panaudoti darbo paieškoje, bendraujant internete, ieškant reikalingos informacijos, bei dalintis įgytomis žiniomis su kitais. 
Susidomėjote šiais mokymais? Susisiekite su mumis telefonu 8 676 88421.

Kol vis dar tęsiasi karantinas ir mes nekantraudami trypčiojame aplink pusmetrines sniego pusnis, projekte “Aš galiu!“ vyksta labai smagūs virtualūs susitikimai su įdomiais žmonėmis. 
Šią savaitę turėjome nuostabią viešnią – fotografę, puslapio Rožinio drambliuko svajonė
įkūrėją Justiną Krištopaitytę, kuri savo nuoširdžia šypsena ne tik ištirpdė apledėjusius šaligatvius P. Višinskio gatvėje, bet ir įkvėpė susitikimo dalyvius giliau pažvelgti į vizualinės informacijos svarbą. 
Justina papasakojo ir išsamiai pristatė koks šiandien yra svarbus tinkamas savęs vaizdavimas internetinėje erdvėje, kaip paprastomis priemonėmis galime išgauti keletą kartų gersnį efektą siekdami save pristatyti darbdaviui, arba norėdami parduoti rankdarbius. 
“Gera kompozicija, apšvietimas, vaizdo perspektyva – tai kelias link didesnio peržiūrų skaičiaus” – sako Justina. Na, o daugiau peržiūrų reiškia tai, kad būsi pastebėtas ir įvertintas, ko mes ir siekiame judant link savo SVAJONIŲ DARBO. 
Projektas “Aš galiu!“ yra atviras visiems, kurie nori tobulėti, pasidalinti vertinga profesine patirtimi su kitais, bei tiems, kurie turi klausimų apie integraciją į darbo rinką, saves pažinimo ir kitais rūpimais klausimais. 
Norite kažko paklausti? Skambinkite, rašykite, visiems esame atviri.

Darbo paieška – tikrai nelengva užduotis. Ar naršant socialiniuose tinkluose pastebėjote, kiek daug žmonių užsiima sėkmingu verslu iš namų? 
Trūksta idėjų, kuo užsiimti? Bet koks hobis, susijęs su rankdarbiais gali pavirsti verslu. Svarbiausia, kad tai, ką planuojate pasiūlyti, būtų nauja ir įdomu. 
Projekto “Aš galiu!“ dalyviai turi galimybę išbandyti įvairias kūrybines veiklas, kurios gali „užkabinti“ ir laikui bėgant pavirsti pragyvenimo šaltiniu. O kas gali būti maloniau nei užsiimti mėgstamu darbu?  Vakar įvyko net trys kūrybinės dirbtuvės. Ką veikėme? Gaminome žvakes. 
Dažnai, dėl laiko stokos skiriame mažai dėmesio hobiui. Sakote nėra ką veikti karantino metu? Grįžkite prie veiklų, kuriomis kažkada užsiimdavote, griebkite reikalingas priemones ir kurkite grožį, kuris ne tik džiugins akis, veiks tarsi terapija, bet galbūt atneš ir pelno.
Jau turite verslo iš namų idėjų? Puiku! Kviečiame registruotis į 16 akademinių valandų verslumo mokymus, kuriuose nagrinėsime, kokios asmeninės savybės reikalingos, kaip jas ugdyti, kaip pradėti verslą, jo rūšis ir mokesčius. 

Užsiėmimai kurie vyksta reguliariai

Vasara greitai prabėgo, tačiau rugsėjį numatėme daug įvairių veiklų, kurios atneš naujus atradimus ir žinias, draugus ir bendravimą.
Susidomėjote mūsų siūlomais užsiėmimais? Susisiekite!
 
 
 
Renginiai, dirbtuvės, mokymai, konsultacijos, asmeniniai pasiekimai. "Aš galiu!" dalyviams veiklos rugpjūtį netrūko.
 

Ar žinote, kad per metus kiekvienas iš mūsų vidutiniškai sukaupia apie 30 kg plastiko?  
Su dalyviais mokėmės kaip paversti plastiko šiukšles į originalius ir praktiškus daugkartinio naudojimo maišelius  
Sudominome užsiėmimais? Prisijunkite!

"Nėr žolynų negydančių, tik atitikt reikia." (E. Šimkūnaitė)  
Dėkojame Kairių bibliotekos vyresniajai bibliotekininkei Ramutei Preimontienei už popietę "Žolelių išmintis" ir dalijamės šiltomis akimirkomis.
Nuoširdus ačiū ir Šiaulių miesto visuomenės sveikatos biuro specialistėms už suteiktas žinias kaip sveikai ir gardžiai pasigaminti namie ledus ir suši   
Ačiū aktyviems dalyviams 

Dalijamės ką kartu su projekto dalyviais nuveikėme liepos mėnesį. Jei ir Jus sudomino - prisijunkite!  
Dėl išsamesnės informacijos, susisiekite su mumis tel. 8 672 46 746

Užsienio kalbų mokėjimas - neatsiejama šiuolaikinio žmogaus savybė, kuri suteikia galimybę geriau išnaudoti gyvenimo siūlomas galimybes.
Projekto „Aš galiu!" dalyviai, siekdami įsitvirtinti darbo rinkoje, mokosi užsienio kalbų. Savarankiško mokymosi programa „Euro Talk Interactive" suteikia galimybę mokytis 7 užsienio kalbų 6 lygiais pagal kiekvieno dalyvio poreikius. Kalbų mokymasis ne tik smagus procesas, kurio metų tobulinami kalbų įgūdžiai, bet ir galimybė tapti konkurencingu darbo rinkoje.
Jei sudomino projekto veiklos ir norėtumėte tapti projekto dalyviu, kviečiame užsukti adresu Tilžės g. 198, Šiauliai.
Projektą finansuoja ES struktūriniai fondai, projekto Nr. 08.3.1-ESFA-K-413-01-0061.
 

 


 
Žvilgsnis į save kitaip. Mokomės save pristatyti kitiems ir pabrėžti savo gebėjimus, o efektyvus suaugusiųjų tarpusavio bendravimas gali palengvinti darbo paieškos procesą, padaryti jį malonesnį. Dalyviai aiškinosi ką apie mus pasako apranga, kokia yra bendradarbiavimo svarba bei diskutavo ką daryti jei nesiseka užmegzti santykio su kitu.

Su grupe šiauliečių, sausio 14 - tąja kalbėjomės apie įsidarbinimo galimybes, sunkumus ir kliūtis. Bendradarbiaujant su kitų įstaigų specialistais būsimi dalyviai buvo supažindinti su ,,Aš galiu“ veiklomis, kuriose galima dalyvauti visiškai nemokamai! 

Kiekviena darbinė patirtis - neįkainojama, o nauja patirtis suteikia daugiau pasitikėjimo savimi! Nesudėtingos technikos, bet reikalaujantys kantrybės ir atidumo darbeliai.
Ačiū savanorei Sandrai už pynimo pamokas

 
Saugus eismas, kultūra keliuose, alkoholio prevencija, greitis... Girdėta? 
Žinoma, tačiau labai įdomu išgirsti daugiau iš Šiaulių Policijos Bendruomenės Pareigūnai
kuris supažindino ne tik kaip būti saugiems keliuose, bet ir su pasekmėmis. 
Ačiū už bendradarbiavimą!

 
Dalinamės patirtimi apie ,,Aš galiu" projektą su suomiais ir lenkais  
Pristatome savo įstaigos specialistus, kurie padeda dalyviams įveikti sunkumus ieškantis darbo tai: 
socialiniai darbuotojai
psichologai
užimtumo ir įdarbinimo specialistai.
Smagu girdėti ir kitų šalių patirtis dirbant su žmonėmis. Išgirstas naujas idėjas įgyvendinsime ir savo veiklose!

 
Smagu matyti kaip gimsta mūsų bendri darbai.   
Naudodami tekstilės atliekas kartu su projekto dalyviais kuriame bendrą kilimą, kuris puoš mūsų dirbtuves. Neišmesdami tekstilės likučių, sąmoningai prisidedame prie gamtos tausojimo.
Mūsų dirbtuvių kampelyje galima rasti vietos kiekvienam, tad laukiame prisijungiant prie mūsų šaunios grupės, o kartu atsiveski draugą!

 
Ar žinote, kad kasmet Lietuvoje tinkamai sutvarkoma tik apie pusė padangų atliekų?  Ar esate matę išmestų pakėlėse, pamiškėse, prie pastatų ar konteinerių? Paliktos gamtoje suyra tik per 120-140 metų  Mūsų eko dirbtuvių dalyviai tai žino ir mokosi būti atsakingais - naudodami padangas ir tekstilės atliekas nusprendėme pasidaryti jaukius baldus. 

 
Karaliaus Mindaugo karūnavimo diena paminėta ir džiaugsmingai, ir prasmingai  
Tad skubame dalintis smagiomis akimirkomis iš katik įvykusio protmūšio, kuriame pasitikrinome kiek daug žinome apie Lietuvą ir kiek dar daug įdomių dalykų galime sužinoti  ,,Aš galiu" dalyviai sužinojo kokios šalies himnas mini Nemuną, ką iš žemaičių kalbos reiškia drobina, o iš dzukų - kėravoti   Susitikimo metu kalbėta apie pilietiškumą ir savanorystės naudą  
Dalyvių pageidavimu tokių veiklų bus daugiau.
Taip pat Liepos mėnesį turėjome pažintinę edukaciją katinų muziejuje.
 

Projekto "Aš galiu!" veiklos - klientų savęs pažinimui ir įgalinimui  

Gruodžio 17 dieną VšĮ Žmogiškųjų išteklių stebėsenos ir plėtros biuras, įgyvendindamas projektą „Aš galiu!“ (Nr. 08.3.1-ESFA-K-413-01-0061), organizavo grupinį užsiėmimą tema „Savęs pažinimas“ asmenims, patiriantiems socialinę atskirtį. Užsiėmimo metu taikyti įvairūs savęs pažinimo metodai: dailės terapija, kuriamas ir analizuojamas savojo „Aš“ vaizdas, piešiamas bendras piešinys ir kiti. Pagrindinis šių užsiėmimų tikslas – įgalinti klientus siekti užsibrėžtų tikslų, didinti jų pasitikėjimą savimi. Dailės terapija padėjo dalyviams atrasti stipriąsias savo asmenybės puses, atsipalaiduoti, pamiršti rūpesčius, išgyventi pozityvius jausmus ir atskleisti kūrybiškumą grupėje. Vienas klientas pasiūlė kitam kartui kiekvienam nupiešti atskirus piešinius ir juos paanalizuoti.
 

 

 

Dalyviai vis klausia: „Kodėl niekur neviešinate užsiėmimo veiklų?“, „Mes tiek gauname įdomių ir svarbių žinių“. O mes tik planuojame, dirbame ir reklamą nustūmėme į antrą planą. 
Taigi, atsižvelgdami į klientų pastebėjimus, dalinamės naujienomis: 
VšĮ Žmogiškųjų išteklių stebėsenos ir plėtros biure įsibėgėja projekto „Aš galiu!“ veiklos. Užsiėmimų metu kartu su projekto dalyvėmis mokėmės siūti veliūrines kepures ir dekoravome jas rankų darbo gėlytėmis. Veiklomis ugdomi ne tik darbui reikalingi įgūdžiai, bet ir pasitikėjimas savimi, kūrybiškumas, gebėjimas dirbti komandoje. Dalinamės nuostabiais klienčių darbo rezultatais.
 
Į veiklas galite registruotis nurodytu telefonu arba el. paštu:
Tel. +37067246746
P. Višinskio g. 34, Šiauliai
www.zipb.lt
Dalyvavimas projekte NEMOKAMAS.